TAPING

Taping v podstatě zastřešuje pojem pro fixační tapování, kinesiotaping a jiné odnože tapování. Metoda tapingu předpokládá využití tapů - pásek k aplikaci na pokožku, s cílem podpory lepeného segmentu. V případě fixačního tapingu jde o podporu fixací (znehybněním), v případě kinesiotapingu jde o podporu urychlením hojení tkáně či stabilizaci.

TAPING KOLENE

Pokud vás zajímá taping kolene a nevíte si rady podívejte se na toto video. Tato videoukázka je zaměřena na snížení bolestivosti kolenního kloubu pomocí tzv. prostorové korekce. Před samotným tapingem kolene je třeba tejpovací pásku naměřit při maximálním pokrčení kolenního kloubu. Kotvu (začátek) tejpu lepíme v mírném pokrčení a zcela volně. Samotná aplikace se lepí v maximálním pokrčení v kolenním kloubu a s nulovým napětím pásky - jedině tak bude taping efektivní! Na závěr nezapomeňte pásku pořádně "zažehlit" rychlým třením, docílíte tak zvýšeného přilnutí k pokožce.

TAPING ZAD

Pokud Vás trápí bolest zad a zajímá Vás jak je možné využít taping a nevíte si rady podívejte se na toto video.Taping zad se používá při bolestivosti nebo přetížení paravertebrálních svalů v oblasti beder. V tomto případě se nejedná o svalovou techniku, ale o techniku korekční - konkrétně prostorovou. Tejpovací pásku měříme v maximálním protažení (v našem případě předklonu). Začátek pásky lepíme volně v neutrálním postavení (vzpřímený stoj). Po protažení segmentu nalepíme pásku zcela volně, protože čím menší budeme mít napětí a čím větší budeme mít protažení segmentu, tím většího dosáhneme celkového zvrásnění tejpu a tím bude i větší prokrvení v dané oblasti. Na závěr nezapomeňte pásku zažehlit, abychom dosáhli maximálního efektu tapingu.

TAPING RAMENE

Pokud Vás trápí bolest ramene a zajímá Vás jak je možné využít taping a nevíte si rady, pak se podívejte na toto video. Taping ramene na tomto videonávodu je vhodný pro přetížený deltový sval, čímž trpí především sportovci. Začátek tejpu lepíme v připažení a bez napětí, poté sval protáhneme a bez napětí nalepíme v průběhu svalu. Ještě před změnou postavení segmentu "zažehlíme". Inhibiční taping deltového svalu je poměrně jednoduchá aplikace, nicméně často se chybuje například v nedodržení průběhu svalu nebo natahováním tejpovací pásky.