Kurzy tejpování

 

21. - 22. září 2024 (NOVĚ VYPSÁN)
8. - 9. červen 2024 (KURZ OBSAZEN)
6. - 7. duben 2024 (KURZ OBSAZEN)

 

Pozvanka_na_kurz_tejpovani_Praha_28_29_rijen_2023

Náplní kurzu Terapeutické využití Temtex tapu je prezentace metody tejpování na ovlivnění muskuloskeletárního a lymfatického systému. Účastníci budou seznámeni s teorií a technikami, které lze využít ve fyzioterapii, sportovním lékařství, sportu apod.

Během prvního dne kurzu jsou účastníci seznámeni s historií vzniku metody a se základním konceptem tejpování, včetně jeho fyziologických účinků. V praktické části se účastníci naučí aplikovat tejpovací pásku tak, aby po absolvování této části kurzu byli schopni využít tejpovací pásku k relaxaci přetížených svalů, ke stimulaci oslabených svalů a ke snížení bolesti a otoků.

V průběhu druhého dne kurzu se vychází ze znalostí základních technik. Účastníci se naučí korekční techniky a prakticky si vyzkouší jejich aplikaci. Po absolvování kurzu jsou účastníci schopni využít tejpovací pásku u ortopedických, neurologických a funkčních poruch pohybového systému.

Odbornost garantují zkušení lektoři a průkopníci tejpování v České republice MUDr. et Mgr. Robert Válka, Mgr. Jitka Kobrová a Mgr. Pavla Mrlíková.

Naše kurzy obdržely souhlasné stanovisko UNIFY, na základě kterého účastník kurzu obdrží kredity do celoživotního vzdělávání.

 

Kdo jsou lektoři kurzu Terapetické využití Temtex tapu?

Kurzy Vás provedou Mgr. Pavla Mrlíková a Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT.

Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT - registrovaný fyzioterapeut, lymfoterapeut

Jitka_Kobrova-kurz_tejpovani_theraband

Jitka Kobrová zaměřuje svou praxi převážně na práci s dospělými. Dětským klientům se věnuje až od staršího školního věku. Specializuje se na řešení obtíží funkčního charakteru a stavy poúrazové či pooperační. Často pracuje se sportovci v rámci rehabilitačního tréninku a funkční sportovní terapie. Její přístup k fyzioterapii je aktivní (pokud je to v souladu se situací klienta).

K diagnostice, terapii a prevenci poruch pohybového aparátu využívá Jitka Kobrová zejména Mechanické Diagnostiky a Terapie dle Robina McKenzieho ve které je autorizovaný specialista - certifikovaný terapeut. Dále metodiky cvičení ve vývojových řadách jako Akrální Koaktivační Terapie vycházející ze základních principů metody Roswithy Brunkow, Dynamickou Neuromuskulární Stabilizaci dle Koláře, funkční dynamickou stabilizaci čerpající z Australské školy, kinesiotaping, techniky myoskeletální medicíny aj.

Je certifikovaným lymfoterapeutem, věnuje se terapii lymfedému a jizvy (v kombinaci s lymfotapingem).

Kinesiotaping ve své praxii používá jako součást komplexní terapie. Od roku 2010 je školitelkou kurzů „Terapeutické využití Temtex tapu“, "Terapeutické využití tejpování v lymfologii" a od roku 2018 "Terapeutické využití TheraBandu". Je spoluautorkou knihy "Terapeutické využití tejpování" a autorkou knihy "Lymfotaping - terapeutické využití tejpování v lymfologii". Věnuje se i přednáškové činnosti na toto téma. Znalosti o kinesiotapingu získala na kurzech ve Velké Británii, kde s MUDr. R. Válkou absolvovala několik specializovaných kurzů.

Mgr. Pavla Mrlíková, registrovaný fyzioterapeut

Pavla_Mrlikova-kurz_tejpovani

Jako aktivní sportovkyně (ligová hráčka házené) a celkově sportovní fanoušek snad každého sportu, vystudovala fyzioterapii na FTVS UK. Svoje odborné zkušenosti a dovednosti získávala a rozšiřovala na lůžkových odděleních v nemocnicích, v rehabilitačních ústavech a v ambulantních praxích. Několik let zajišťovala fyzioterapeutickou péči dorostenecké a juniorské reprezentaci žen v házené a pravidelně se účastní juniorských olympiád pořádaných Mezinárodním Olympijským Výborem. Nadále se vzdělává na odborných kurzech.

Jejími klienty jsou většinou vrcholoví a hobby sportovci, dospělí i děti. Díky podrobné diagnostice problémů klienta, volí individuální plán terapie. Klade důraz na maximální aktivní přístup klienta. K terapii využívá celou škálu technik a postupů jako např. DNS - dynamická neuromuskulární stabilizace dle Koláře, senzomotorickou stimulaci, PNF - proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, mobilizace, techniky měkkých tkání a další. Jako součást terapie využívá kinesiotaping, fixační taping a drobné elektropřístroje jako je rebox nebo biolampa.

Na přípravě našich kurzů se podílí od roku 2010 a v posledních letech se stala školitelkou kurzu "Terapeutické využití Temetex tapu".

 

Jak se na náš kurz tejpování přihlásit a kolik stojí?

Pro přihlášení do kurzu tejpování Terapeutické využití Temtex tapu je potřeba uhradit kurzovné 5500 Kč na číslo účtu 3269849369/0800, s tím že do zprávy pro příjemce napíšete Vaše jméno. Zároveň je třeba napsat email na jan@rehasport.cz, kde uvedete Vaše jméno, příjmení, datum narození, případně titul a fakturační údaje, aby se nám platba lépe párovala. Jakmile platba dorazí budeme Vás informovat o přijetí platby a zároveň Vašem zařazení do kurzu. Harmonogram včetně doplňujících informací zasíláme v týdnu před zahájením kurzu. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na jan@rehasport.cz nebo 775 096 009.

 

Zajímají Vás i jiné kurzy?

Podívejte se na naší aktuální nabídku kurzů, které pořádáme.

 

Doporučená literatura pro absolventy kurzu Terapeutické využití Temtex tapu

Terapeutické využití kinesio tapu Terapeutické využití tejpování Lymfotaping

 

Lektoři kurzů tejpování jsou autory bestsellerů Terapeutické využití kinesio tapu, Terapeutické využití tejpování a Lymfotaping.  

Jak se přihlásit Školitelé
   
Časté dotazy Kontakty