Jak docílit toho, aby tejpovací páska co nejlépe držela

Kvalitní tejpovací páska je navržena tak, aby na kůži vydržela nalepená několik dní, při jakýchkoli aktivitách. Problémem by nemělo být pocení, sprchování ani plavání. Abyste však dosáhli nejvyšší možné lepivosti, je dobré dodržovat několik základních pravidel její aplikace.


 

297-tejpovaci-paska-temtex-01  

1) Správná tejpovací páska


Začíná to již nákupem. Na tejpovací pásce se nevyplatí šetřit. Levné tejpovací pásky, obvykle dovážené z Číny a prodávané za cenu okolo 150 Kč, nemají díky použití nevhodných materiálů správné vlastnosti. Nejčastějším probléme je, že špatně drží na kůži. Aby měla aplikace tejpovací pásky kýžený výsledek, je zapotřebí, aby na partii působila po dobu několika dní. Když se po několika hodinách odlepí je její efekt v podstatě nulový.
294-pokozka  

2) Suchá a odmaštěná pokožka


Tejpovací pásku lepíme ideálně na suchou a odmaštěnou pokožku. Proto doporučujeme její aplikaci po sprchování nebo koupeli, až pokožka řádně oschne a před tím, než na sebe budete aplikovat krémy a podobně.
296-zazehleni-tejpovaci-pasky  

3) "Zažehlení" tejpovací pásky


Na většině kvalitních tejpovacích pásek je použito termosenzitivní lékařské lepidlo, které se plně aktivuje teplem. Proto je dobré pásku po nalepení "zažehlit" třením pásky rukou, kterým vznikne potřebné teplo k jeho aktivaci a páska lépe přilne k pokožce.
292-odmastovace-pokozky-pred  

4) Odmašťovače pokožky


Pokud tejpovací pásku aplikujete například v rehabilitaci na pacienta, který se nemůže před aplikací umýt, můžete k přípravě pokožky použít alkoholový odmašťovač pokožky.
290-cas  

5) Nechat pásku "sednout"


Aby páska držela co nejlépe, je také dobré ji lepit s předstihem. Pokud ji budete aplikovat například těsně před sportovní aktivitou, bude její lepivost nižší, vzhledem k tomu, že ještě nestihla úplně přilnout k pokožce. Doporučujeme proto, abyste pásku aplikovali večer, ideálně po sprše. Tejpovací páska tak bude mít celou noc na to, aby perfektně přilnula k pokožce a navíc bude celou noc pozitivně působit na zalepenou partii.
298-lepidlo-na-tejpy-01  

6) Lepidlo na tejpy


Při dodržení výše uvedených pravidel, by tejpovací páska měla držet bez problémů. Pokud však máte stále potíže s její přilnavostí, nebo ji lepíte na silně namáhanou partii, jako jsou například chodidla, můžete před tejpováním použít lepidlo na tejpy. Jedná se o čiré lepidlo ve spreji, které na kůži nastříkáte v tenké vrstvě těsně před tím, než na místo nalepíte tejpovací pásku.
293-oholena-pokozka  

7) Oholená pokožka


Pro nejlepší lepivost je také dobré, aby pokožka, na kterou chceme pásku lepit, nebyla příliš chlupatá. Obvykle však stačí místo oholit strojkem.