800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Zápěstí v ulnární části

24.10.2017Petr Bulušek

Dobrý den,
při hře na kytaru, jsem si namohl šlachy levého zápěstí v ulnární části - především přílišným namáháním malíku při nadměrně zalomeném zápěstí. Po dvouměsíčním léčení (klid, NSA) i přes velké zlepšení ruku stále cítím. Bylo mi doporučeno používat tejpy. Mohli byste mi prosím doporučit nějaké konkrétní aplikace pro podporu zápěstí? Předpokládám, že použít způsob pro karpální tunel pro můj případ není vhodné. Je tomu tak?
Děkuji za Vaše odpovědi.
S pozdravem
Petr Bulušek

27.10.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Petře,
můžete odkázat na způsob aplikace kinesiotejpu pro karpální tunel, který máte na mysli? Pro aplikaci pro vaše popsané potíže bych asi zvolil inhibici přetížených svalů, které by bylo vhodné vyšetřit, ale předpokládám, že budou přetížené právě flexory jak zápěstí, tak právě bolavých prstů. Aplikaci s inhibičním efektem lze využít stejnou jako u přetíženého mediálního epikondylu (epikondylitis medialis tzv. oštěpařský loket). Pokud jste měl na mysli způsob aplikace dle knihy "Terapeutické využití kinesio tapu", můžete techniku pro karpální tunel použít, nicméně je spíše pouze částečná pro vaše obtíže.
Pokud máte další dotazy, můžete se obrátit přímo na mě rehabilitaci Rehasport (www.rehabilitace.rehasport.cz) S pozdravem, Miroslav Brůža.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT