800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Vytočený kotník u kojence

26.1.2018Lucie

Dobrý den,
Syn má 11mesiců, z dělohy má vytocenou nohu. Od kotníku dolu je schopen ji vytočit takřka kolmo k rovině země. Ortoped nám tvrdí, že Achillova šlacha i kotník jsou měkké pohyblivé, že máme počkat až plně nohu zatíží při chůzi. Nicméně já mám obavu, že noha bude mít špatný stereotyp a bude se nevhodné vyvíjet. Už něsíc se přes rytíře zvedá na nohy a snaží se o první kroky u nábytku, nohu však u toho vyvrací do kolmé polohy a tím si více prohlubuje vykřivení. Prosím tedy o radu, jak to řešit. Dekuji

14.2.2018Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Lucie,
nemám s takto malými dětmi tolik zkušeností, ale určitě je dobře, že to nenechává jen tak být. Určitě mohu doporučit pana dr. Teysslera, pokud byste chtěla konzultovat i u jiného ortopeda. Děti a kotníky - ty jsou jeho. (http://www.vzas.cz/rubrika/6-Ortopedie/index.htm)
Jinak co vím ze své praxe... V některých případech se rodiče pouze instruují k protahování nohy dítěte do správné pozice, tejpování jistě neuškodí a je na místě. V těžších případech se budou volit nějaké protézky (na základě konzultace s protetikem), pravděpodobně dělané přímo na míru dítěti. Snad jsem pomohl, s pozdravem Miroslav Brůža.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT