800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpování zlomeniny?

3.9.2014Vlaďka

Dobrý den, zajímalo by mě, zda by se tejpováním nemohly fixovat některé druhy zlomenin již od začátku. Moje 4-letá dcera si 1.9. zlomila klíční kost (fissura diafýzy klíčku bez dislokace) a dostala takový stahovací "batůžek", se kterým mi připadá, že ramínka má stejně poměrně volně. Nebylo by v tomto případě tejpování pohodlnější se stejným výsledkem?
A druhý dotaz se týká únavové zlomeniny nártní kůstky u dospělého (únavová zlomenina dist metafýzy II MTT, výrazný svalek, postavení vyhovuje). Také jsem dostala ortézu na 4 týdny. A dotaz je podobný - pokud svalek kost drží, nebylo by možné místo ortézy nohu fixovat tejpováním? Předem moc děkuji za odpověď.

3.9.2014tejpovani.cz

Dobrý den, děkujeme za dotaz. U té klíční kosti by to zřejmě šlo pomocí fixačního tejpu. Ten nárt by určitě zatejpovat šel podle tohoto videonávodu: tejpování kotníku. Ale otézu tím nenahrdíte (pokud je to tedy kvalitní ortéza).


Hezký den! J.K.

3.9.2014tejpovani.cz

Ještě mě napadá, že v akutním stádiu můžete na otok použít lymfotaping...

11.9.2014Lucie

Dobrý den jsem necelý půl rok po zlomenině křížové kosti,ale bolesti a problémy neustupují ba naopak přijde mi že se můj zdr. stav zhoršuje i přes veškeré rehabilitace. Můžete mi prosím poradit moc děkuji

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT