800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpování v těhotenství

8.3.2015Kolářová Ivana

Můžu použít tejpy pro uvolnění bolesti zad v těhotenství?

11.3.2015tejpovani.cz

Dobrý den, vážená paní Kolářová!

Určitě můžete, jen je potřeba vyhnout se tejpování SI skloubení v osmém až devátém měsíci těhotenství a také bych netejpoval v prvním trimestru. Nicméně vám doporučím obrátit se na specialistu - fyzioterapeuta. Pokud jste z Prahy a okolí, rádi vám pomůžeme v naší Rehabilitaci Rehasport.

S přáním pohodového dne J.Kalista

17.12.2015Lukáš

Dobrý den, manželka je v osmém měsíci těhotenství a ma ukrutnou bolest zad.Tak se chci zeptat zda si můžeme pomoct tejpovacími pásky. Pásku mam KINEZIO (růžový) Nepomohly ani masticky na přírodní bázi.
Předem děkuji za odpověď.

18.12.2015Marcela Marková

Dobrý den Lukáši, jak již bylo výše uvedeno, v 8.-9. měsíci se nedoporučuje tejpování v oblasti SI (křížokyčelního skloubení). Bohužel je tato oblast většinou zdrojem bolestí v těhotenství, protože se pánevní spoje uvolňují a tím připravují ženu k porodu. Zdrojem bolestí může být i aktuální poloha miminka. Doporučila bych lehké masáže dolní části zad, dechová cvičení a cviky v těhotenství/3. trimestr. Pokud by to nepomohlo, navštivte fyzioterapeuta. Předtím však doporučuji vše konzultovat s ošetřujícím gynekologem. Přeji pěkný den. Marcela Marková

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT