800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: tejpování pupeční kýly

15.1.2013macek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jde tejpovat i pupeční kýla u 6 týddeního kojence. Děkuji Martina

16.1.2013tejpovani.cz

Dobrý den Martino,

pupeční kýla může samovolně zmizet do věku 3 až 4 let. Když se tomu tak nestane, je nutné vyhledat chirurga a pupeční kýlu odstranit chirurgickým zákrokem, ale to jistě víte. :)


Pupeční kýlu můžete ovlivnit kinesio tapem pro facilitaci břišních svalů (mm. obliqii a m. transversus abdominis). Tento tejp se skládá celkem ze 3 kinesio tapů o stejné délce. První je lepen horizontálně kousek pod pupík. Další dva se kříží mírně pod pupíkem tak, aby nepřelepovaly zmiňovanou kýlu. Tento tejp však určitě netejpujte samy doma a vyhledejte odborníka.


Upozornění: Když budete chtít lepit kinesio tape takto malému dítku, je nutné provést tzv. "test kožní senzitivity", jelikož dětská kůže je méně odolná a tím zranitelnější. Ustřihnete kousek tapu a nalepíte ho předloktí z vnitřní strany. Necháte ho tam den až dva a sledujete eventuelní kožní reakci. Když se žádné neobjeví, tak teprve potom může být tejp nalepen.

3.5.20133HE

Dobrý den, nevím, jestli mi bude odborně odpovězeno:-), ale zkusím se zeptat...
mám miminko s pupeční kýlou - zvažuji tejpování - mám rehabilitační sestru, která by bříško tejpovala a po určitou dobu by dohlížela (cca tři měsíce nebo i déle...dle potřeby). Vím, že názory na lepení pupku se různí - někdo radí lepit, někdo nelepit. Možná pomůže, ale určitě neuškodí. Tepování je trochu jiná kategorie:-) věřím, že může pomoci, ale podkud ne, může i uškodit? Přece jen se už bude hýbat svaly... to není jako když se zalepí pupek... naše rehabka není přímo dětská rehabka, ale říká, že si na to troufá, že na tom není co zkazit, že na to znalosti má... přede děkuji za odpvěď. H.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT