800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpovani kolene, natržené přední i zadní vazy.

10.11.2017Marek Maršán

Mám před posledním zápasem a samotná ortéza s klouby mi nohu neudrží stabilní.Zkusil jsem kombinaci neodborného tejpovani a ortézy ,mohl jsem běhat i zastavit se na noze(na poraněné). Chtěl bych vědět zda a jaké tejpovani by mi mohlo pomoci ,abych si případně neutrhl vazy úplně.Dekuji za radu.

16.11.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Marku,
nevím jestli se jedná o potíže v hlezenním nebo kolenním kloubu. Nicméně dle míry postižení, nestability kloubu a kondice svalů bych volil vhodné tejpování. Pokud mírná nestabilita vyvolá bolest, raději bych zkusil pevný neboli fixační tejp, který vás do té nestability nepustí. Pokud máte dobrou zkušenost s kinesiotejpem, volte jej, ten vám stabilitu podpoří, ale je pružný, takže může při silném a rychlém pohybu dojít k pohybu za určitou mez, kdy si vazy můžete poškodit. Tohle je hodně zobecněno, samozřejmě bych vás musel ideálně vidět, abychom to probrali a zkusili pak dle individuálního vyšetření. Můžete se na mne obrátit zde www.rehabilitace.rehasport.cz
Děkuji a přeji hezký den.
Miroslav Brůža.

23.11.2017Marek Maršán

Přikládám dokumentaci od počátku nynějšího úrazu.Podle toho co mi doktor sdělil mám pravděpodobně přetržený křížový vaz cca 20 let kdy jsem měl první úraz který skončil artroskopií.Pripadne se můžeme domluvit na konzultaci u Vás.Jde mi především ó správné tejpovani vzhledem k tomu že operativní léčbu úrazu jsme prozatím vyloučili.Uprimne hraju(chytám) od 8 let fotbal a s pár přestávkami (cca 3 roky pro zranění zlomenina L zápěstí,poškození L kolene) ,obávám se že po další pauze ohledně léčby už bych se na hřiště nevrátil.Navic díky partě se kterou jsme po několika letech v 1.B na postup do 1.A ,spoléhají na mně,ví že sem blázen tak trochu?

23.11.2017Marek Maršán

Kam Vám můžu případně zaslat, dokumentaci kterou sem nevložím? Děkuji

23.11.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Marku,

prosím o zaslání dokumentace na emailovou adresu: mirek@rehasport.cz. Poté domluvíme telefonicky konzultaci a zkusíme vymyslet, co by pro vás bylo nejlepší. Kdyby jste se chtěl ihned spojit telefonicky, můžete použít +420 602 777 725 a ptejte se po mně. Děkuji, Miroslav Brůža.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT