800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Skříplý nerv

26.5.2015Renata

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak zatejpovat skříplý nerv pod lopatkou ? Hledala jsem na internetu, ale pořád si nevim rady ... Děkuji moc

29.5.2015Jitka Kobrová

Dobrý den, Renato.

V tomto případě totiž nelze uvést jednoznačný návod na tejpování, protože "skříplý nerv" je spíš označení laické. Klinicky se pak jedná o stavy akutních blokád s doprovodným hypertonem (zvýšené svalové napětí) svalů a zvýšenou citlivostí dalších měkkých tkání (kůže, podkoží, fascie) v okolí blokády. Navrhuji vyhledat fyzioterapeuta (ideálně se znalostí McKenzie metody), který dokáže určit směr blokády a provést mobilizaci nebo vás navede k automobilizaci opakovanými pohyby v případě terapie dle McKenzie (nejšetrnější způsob terapie). Kinesio tape bych pak použila jako doplněk na závěr ošetření - k prodloužení efektu léčby na dalších 3-5 dní, kdy můžeme podpořit release (tání) měkkých tkání, reflexně kolem zablokovaného segmentu "stažených".

7.2.2016Jna Kloučková

Dobrý den necitím malíček u nohy a palec a celé chodidlo necítím bylomě řečeno že je to skříplí nerv dostala jsem AESCIN 2 deně a nezabírá mě to nevím si už rady děkuji moc .

10.2.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, Jano.

Pokud se jedná o tzv. kořenový syndrom, který mívá klinický obraz který popisujete, tak zmíněný lék maximálně sníží otok v místě komprese nervu, čímž by mělo dojít k částečné úlevě. Nicméně příčinu to neodstraní. Doporučuji si v místě bydliště vyhledat fyzioterapeuta se znalostí McKenzie metody, která tyto obtíže dokáže spolehlivě řešit.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT