800 200 900

Zaregistrovat se

Diskuze: špatné držení těla - tejp

24.8.2015Iva

Dobrý den,
možná obdobný dotaz někdo položil, ale nenašla jsem možnost vyhledání ve stařších příspěvcích.
Mám dotaz ohledně korekce kulatých zad u dospělého člověka tejpováním. Je prosím tejpování vhodnou variantou, nebo je lepší celodenní ortéza, případně jiná korekční pomůcka?

Děkuji za reakci

Iva

24.8.2015tejpovani.cz

Dobrý den, Ivo!

Děkujeme za dotaz. Pro tejpování u špatného držení těla - kyfózy je nejvhodnější tzv. funkční kokekce, kdy lepíte ve zkrácení segmentu (v záklonu) a s napětím pásky (začátek a konec bez napětí). Pacient pak dostane impulz k napřímení vždy, když nebude ve vzpřímené poloze...

S přáním pohodového dne J.Kalista

20.10.2015petra

dobrý den, chci se zeptat,zda a jak použít tejp u dcery, je jí 11 let a bolívá jí hlava od krční páteře, sezení u počítače..ve škole..zatím nám nikde moc nepomohli, masáže to spíš zhorší,

23.10.2015Marcela Marková

Dobrý den Petro, vaše dcera má anteflexní bolest hlavy, vycházející z vynucené dlouhotrvající polohy v předklonu. Je typická pro školní děti, kteří nevhodně sedí dlouhé hodiny ve škole a poté doma u počítače. Bolest po probuzení chybí, ale nastupuje v průběhu dne, důsledkem předklonu hlavy. Provází hypermobilní jedince, kteří nepřiměřeně zatěžují vazy a svaly v oblasti krční páteře. První volbou je fyzioterapie zaměřená na posilování hlubokých svalů a striktní úprava sedu. Kineziotaping bych volila až po domluvě s fyzioterapeutem podle kineziologického vyšetření. Přeji pěkný den. Marková Marcela

8.3.2017Hana Černá

Dobrý den, chci se zeptat, zda a jak zatejpovat záda u batolete s bederní kyfózou. Trpí achondroplazií a musí nosit korzet. Byl by tejp vhodný?
Děkuji

10.3.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den pani Černá, zkuste se poradit na https://www.rht.cz/, kde mají s tejpováním malých dětí zkušenosti. Přeji pěkný den. M.

10.1.2020Jitka

Zdravím,jedině zde jsem nalezla radu ( na dotaz paní Ivi z r.2015)ale ne zcela popsanou, jak provést tejpovani při kulatých zádech-kyfoze.Muzete mi prosím přesně popsat místa ukotvení a také tenzi atd.? Nejlépe samozřejmě video nebo alespoň ibrazeDěkuji a přeji pěkný den

13.1.2020Tereza Hochmanová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Jitko, na tuto techniku funkční korekce budete potřebovat dva tejpy, které budete lepit vedle páteře (vpravo, vlevo), přes paravertebrální svaly. Kotvu nelepte v oblasti kosti křížové, zkorigujte držení těla do co nejlepšího napřímeného držení a se středně velkým napětím( pokud nebude tolerováno, může být i bez napětí) veďte tejp směrem nahoru až po oblast krční páteře. To samé aplikovat na straně druhé. Přeji hezký den, Tereza Hochmanová Rehasport

Reagovat

Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi

© 2011 REHASPORT