800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Podpora správného držení těla u dětí

29.8.2014Monika

Dá se tejpováním podpořit správné držení těla v době růstu? Syn se neustále ohýbá jak při sezení, tak při stání, proto hledám vhodnou "pomůcku", která by jeho záda dokázala udržet ve správné poloze, aby neměl v budoucnu s páteří problémy.

1.9.2014tejpovani.cz

Dobrý den, Moniko!

Děkujeme za dotaz. V tomto případě bych vám doporučil tzv. funkční korekci v oblasti hrudní páteře. Jedná se o dva pruhy tejpovací pásky paralerně lepené podél páteře (jeden vlevo, druhý vpravo), s tím že zhruba prvních pět cenimetrů tejpu nalepíte ve vzpřímení a úplně bez napětí, poté s syna necháte zaklonit (tak aby šel do extrémního kýženého pohybu) a pod napětím cca 30 - 50% (záleží na tom, jak moc velký záklon svede) pásku nalepíte tak, aby vám v ideálním případě vznkl mezi začátkem a koncem tejpu tzv. "most" s tím že konec tejpu budete mít opět bez napětí. Následně necháte syna předklonit a pásku zažehlíte (rychlý pohyb, při kterém prsty přejíždíte po tejpu, tak aby se aktivovalo termosenzitivní lepidlo a páska tak lépe přilnula). Po této aplikaci mu bude předklonění nepříjemné a automaticky se bude rovnat... Samozřejmě v kombinaci s vhodným cvičením. Vyzkoušejte, máme to v praxi ověřené:-)...

Hezký den! J.K.

6.9.2014Nela

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli lze stejnou metodu aplikovat i na mne (27let) za cely život jsem se nenaučila správného držení těla a chodim strašně shrbená..děkuji za odpověď..

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT