800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Palčivá bolest na vnější straně kolena + hamstring

15.8.2014Jura

Dobrý den.
Rekreačně běhám a čas od času trpím palčivou bolestí na vnější straně kolena (přetížení iliotibiálního traktu, ITB). Můžete poradit jak tejpovat.
Dále prosím o radu jak tejpovat při potížích se hamstringy. Mockrát děkuji za pomoc.

15.8.2014tejpovani.cz

Dobrý den,

přetížení iliotibiálního traktu je u běžců velmi časté, ale naštěstí existuje několik možností jak přetížení redukovat nebo mu předcházet. Jednou z možností je samozřejmě i tejpování. Jedná se o kombinaci základní inhibiční techniky a fasciální korekce na m.tensor fascia lata femoris. Bohužel se jedná o jednu z nejsložitějších technik a v tomto případě vám nedovedu v této diskuzi popsat jak si iliotibiální trakt tejpováním odlehčit. Hezky zpracováno - včetně obrázkové dokumentace naleznete návod v publikaci Terapeutické využití kinesio tapu na stranách 103 -104. Pokud tuto knížku nemáte, můžeme vám zaslat fotografie s popiskem pokud si o ně zažádáte na info@rehasport.cz nebo se v případě zájmu můžete objednat na konzultaci k naší fyzioterapeutce Jitce Kobrové na +420 602 777 701.

S přáním hezkého léta J.K.

15.8.2014Jura

Děkuji za komentář.
Knížku nevlastním, takže napíši na info@rehasport.cz.
A můžete doporučit něco k těm "hamstringům"

16.4.2016Jana Pavloušková

Zdravím, potřebovala bych poradit, jak zatejpovat iliotibiálního trakt. Trápila mne bolest z vnější části kolene, po důkladném protahování a posilování se vyskytuje už jen občas. Projistotu bych ráda zatejpovala na půlmaraton. Děkuji
Pavloušková

2.5.2016Jitka Kobrová

Dobrý den Juro.

Hamstrinhy doporucuji lepit inhibicně- tedy bez napeti tejpu od uponu svalu k zacatku svalu (sedaci hrbol). Pokud budete lepit dvouhlavy stehenni sval, lepte od vnesji strany kolene, pokud "semi svaly", tak od vnitrni. Protazeni zvolte jako kdyz delate strecink techto svalu. V knize naleznete presny navod na zatejpovani IT traktu.

2.5.2016Jitka Kobrová

Dobrý den Jano.

IT trakt doporucuji nastudovat v knize "Terapeutické využití kinesio tapu". Jde o kombinaci inhibiční techniky na m. tensor fasciae latae a fascialni techniku na fascia lata femoris. Podrobny popis krok za krokem vcetne fotek naleznete prave tam.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT