800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: jak tejpovat exostozu nártu

23.11.2017Vladislava Tomášková

Prosím o radu, jak tejpovat exostozu nártu. (kostěný výrustek na nártu, který velice při chůzi bolí)

23.11.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Milá Vladislavo,
pokud exostóza provokuje bolest kvůli tlaku samotného výrůstku, můžete zkusit použít kinesiologický tejp jako krytí, aby se vám třením neporušila kůže, ale jinak samotný efekt kinesiologického tejpu asi nevyužijete. Jedině, že by exostóza nějakým způsobem měnila funkci kloubů nártních kostí či samotného hlezna. Záleží na klinickém nálezu. S pozdravem Miroslav Brůža.

23.11.2017Vladislava Tomášková

Výrůstek na nártu mně bolí i v klidu (když spím), takže třením to asi nebude. Dr. mi předepsal ultrazvuk, ale to mi nepomohlo (noha mně bolela ještě více). Na rehabilitaci mi zkusmo přiložili tejp a bylo to lepší. Jen nevím, zda to není spíše řešení následku, nežli příčiny. A nevím, zda bych mohla tejp nosit dlouhodobě. Děkuji za odpověď.

23.11.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den,

možná by se to chtělo podívat na celkovou funkci nohy, jak se chová v zátěži, chůzi, a podle toho zkusit tejpem pomoci podle nálezu. Nebo je ještě možnost pomocí tejpu "odtáhnout" měkké tkáně od výrůstku. Jinak určitě je to řešení následku, příčina může být u exostózy různá, někdy i neznámá. Pokud vám neporadí na vámi zmíněné rehabilitaci můžete si domluvit termín u nás v rehabilitaci v Benicích. www.rehabilitace.rehasport.cz Mohu ještě nějak poradit?

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT