800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: bolesti zad a krční páteře

16.9.2015Martina Krčková

Dobrý den,
měla bych takovou prosbu. Pracuji v kanceláři a dost trpím na bolesti zad a krční páteře. Bohužel je to dopracováno až tak, že se mi vytvořil hrb v oblasti krční páteře, a fungování s těmito bolestmi je už dost vyčerpávající.

Ptala jsem se u nás v okolí na možnosti tejpu, ale u nás to fyzioterapeuti nepoužívají jelikož jim to přijde zbytečné.

Je tu nějaká varianta, že by mi tejpování pomohlo? Nemám bohužel čas běhat na rehabilitace nebo něco podobného. A slyšela jsem, že tejpy pomáhají.

Děkuji předem za odpověď.

16.9.2015Marcela Marková

Dobrý den Martino, ,,hrb" v oblasti krční páteře většinou znamená přetížený přechod mezi krční a hrudní páteří. Souvisí s předsunutým držením hlavy, přetíženými horními trapézovými svaly, horním typem dýchání a provází většinou dlouhodobé sezení u počítače v nesprávné poloze. Důsledkem toho jsou bolesti hlavy, bolesti krční páteře mnohdy i s projekcí bolesti do ramen a horních končetin. Doporučovala bych návštěvu fyzioterapeuta, který stav vyhodnotí a doporučí vhodné kompenzační cvičení. Dále je nutné upravit sed u počítače. Kineziotaping je pouze doplňující. Pokud si z Prahy, můžeš navštívit naše rehabilitační zařízení v Benicích. Přeji pěkný den. Marková Marcela

18.9.2015Martina Krčková

Děkuji mnohokrát za radu. Budu prostě si asi muset udělat čas. Pravdou je, že migrény mám častěji než dříve a bolestí zad už ani nemůžu spát. Mám stále pocit, že sedím nakřivo bolest mi vystřeluje od lopatky až dopředu po žebrech. Tak se někam půjdu poradit:) To sezení u pc je opravdu zlé kor když s pc pracujete denně.

Každopádně znovu děkuji za radu.

23.9.2015Marcela Marková

Nemáte zač, určitě si čas pro návštěvu fyzioterapeuta najděte. Lze dobře ovlivnit funkční změny pohybového systému, ale strukturální změny, které při dlouhodobém přetěžování vznikají, ovlivnit nelze. Přeji mnoho zdaru. Marcela Marková

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT