800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Bolavé koleno

9.4.2015Eichlerová Kristýna

Dobrý den, již několikrát jsem byla u doktora s tím, že mě bolí koleno. Udělal mi několik rentgenů a zjistil, že mi chybí část (skoro polovina) čéšky. Vždy to byly jen občasné olesti při větší zátěži, ale po dvou denním lyžování jsem si musela zbytek lyžování odpustit, protože jsem nebyla ani schopná chodit. Od té doby (jsou to cca 2 měsíce) nemohu ani popoběhnout na tramvaj, chodit více než půl hodiny v kuse, nebo například vyjít schody do druhého patra, občas mě bolí koleno i když nic nedělám např. sedim na gauči atd. Doktor mi není schopen říci co s tím a když jsem se ptala jestli tejpovat nebo ne, tak mi neodpověděl. A proto se ptám, mám si tedy koleno tejpovat a nebo nechat být, ať si s tím tělo popere samo? Předem děkuji za odpověď.

14.4.2015Jitka Kobrová

Dobrý den, Kristýno.

Bohužel, se u Vás zřejmě stalo to, co u většiny pacientů- diagnoza byla urcena na zaklade nalezu na rentgenu! Jak dlouho zijete se svou "polovicni" čéškou a jak dlouho máte obtíže? RTG ani jina zobrazovaci vysetreni neumi urcit diagnozu - jen popisuji zmeny na skeletu popr. na mekkych tkani. Takovych zmen muze byt ve vasem koleni spoustu - nikdo ale nevi, ktera z nich zpusobuje vasi boelst! Proto je nutné funkční klinické vyšetření vašeho kolene a na zaklade takoveho vysetreni urcit, jaka je pro Vas nejvhodnejsi terapie. Doporucuji si nalézt terapeuta se znalostí Mckenzie metody - mechanické diagnostik a terapie dle Mckenzie, ktery vás vyšetri. Kiensiotape pak muze byt zvolena jako doplnek pohybove lecby.

28.4.2015Eichlerová Kristýna

Tyto problémy mám už asi tak 4 roky. Když jsem byla u lékaře asi před 2 lety, tak mi řekl, že mám jen "dívčí koleno" které má 50% dívek v mém věku (to mi bylo 14) a že to tak do dvou měsíců přejde. Napsal mi nějaké rehabilitace a ať prý dojdu za rok na kontrolu. Ted jsem byla znovu u lékaře (je to asi měsíc) a ten mi řekl že to není růstové, ale že jsem se s tím už narodila. Někteří lidé to prý ani nepoznají dokud nejsou v postarším věku, ale někomu se to může začít projevovat už v mládí. Tak mi napsal rehabilitace elektroléčbou a ať zase příjdu za půl roku.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT