800 200 900

Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpování kolene

28.2.2018Radek

Dobrý den, jsem 10 let po úrazu kolene a plastice předního zkříženého vazu. Mám pocit, že se v průběhu let změnilo postavení osy kyčel, koleno, kotník a to mi nyní způsobuje pocit nejistoty a nestability nohy při chůzi, ale hlavně při delším stání. Jako by koleno svíralo jiný úhel a já následně musel korigovat jiným postavením kotníku a plosky nohy. Rád bych Vás požádal o radu, jakou techniku tejpování zvolit, abych postupně postavení korigoval do správné osy. Eventuelně odkaz na vhodnou literaturu, která se touto problematikou zabývá.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Radek

28.2.2018Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Radku,
dle mého názoru záleží na příčině, proč se vám toto postavení mění. Bylo by dobré doplnit nějaké zobrazovací vyšetření od lékaře, jestli náhodou ten problém nevychází např. z postavení v kyčelním kloubu, a dle vyšetření zejm. svalů, které jako funkční prvek naše tělo formují, zjistit, jaké cvičení a tejpování by bylo nejvhodnější volit. Takhle bych vařil z vody. Tak se nezlobte, ale můžeme se na to podívat osobně v naší ordinaci, pokud byste měl zájem. S pozdravem Miroslav Brůža.

Reagovat

Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi

© 2011 REHASPORT