800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Koleno

25.12.2014Veronika

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak nejlépe zatejpovat "vypadávající" koleno. Koleno jak při chůzi, tak při sportu vyskakuje, jakoby vypadl kolenní kloub z jamky, ale hned se zase vavrátil zpět.

Děkuji za odpověď, VŠ

29.12.2014tejpovani.cz

Dobrý den, Veroniko!

Děkujeme za dotaz. Nejlepší variantou bude mechanická korekce, která bude zabraňovat tomu vypadávání - tj. kotva a konec tejpovací pásky volně s tím že bází tejpu korigujete kloub pod napětím cca 75%...

Hezké svátky! J.K.

19.1.2015Michal

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak zatejpovat koleno při bolestech pod čéškou při pokrčeném koleni a při bolestech na vnitřní straně kolene a dále mam u kolene poškozený zadní meniskus.

Děkuji za odpověď, Michal

19.1.2015Jitka Kobrová

Dobrý den, Michale.

Problém vašeho kolene je dost komplexní. Přístup k němu by tedy také měl být komplexní, tzn. nespoléhat se jen na tejp- ten by měl být pouze doplnkěm rehabilitacni lecby. Bolest pod ceskou muze pomoct resit inhibiční technika přes přímý stehenní sval + odlehčení bolestivého úponu mechanickou korekcí v oblasti pod kolenem (obojí naleznete v našich videoávodech v s sekci Jak tejpovat- Tejpování předního stehenního svalu a tejpovani pro skokanskem kolene).
Na potíže při vnitřní straně kolene doporucuji vyzkouset vazivovou korekcní techniku (rovnez naleznete ve videonavoedch).

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT