Barvy v tejpování

Často se setkáváme s otázkou, zda odlišné barvy kinesiologických pásek mají pro tejpování nějaký význam a mohou-li ovlivnit terapii či jsou jen duhovou „parádou“. Ano, přesto že všechny tejpovací pásky Temtex mají z výroby stejné vlastnosti, dle principů colorterapie mohou mít jejich barvy na člověka různý vliv. I barva pásky může ovlivnit tejpovanou část těla, podpořit hojení, proudění lymfy a krve, regeneraci... Je jasné, že mnoho lidí, tomuto nevěří, což je samozřejmě v pořádku, tito lidé si vystačí s klasickým působením pásky a ta jim nebude fungovat o nic méně než těm, kteří vědí, že i barvy mohou být léčivou silou. Pro ty, kdo chtějí vědět více či jsou na vážkách, nejsou uzavřeni novým poznatkům a rozšíření svého obzoru se pokusíme objasnit principy colorterapie.   354-martin-bw-rameno2

 

64-banner-rhbp-688-tejpovani

 

Jak barvy fungují ?

Účinky barev jsou známé již velmi dlouho a ze začátku bylo jejich používání naprosto intuitivní, lidé neřešili, jak je něco takového možné. To až lidé naší doby, odříznutí od přírody a starých véd potřebují na vše vysvětlení a nejlépe vědecky podpořený důkaz.
Základem pochopení vlivu barev ( jako i zvuků, tónů) je vědomí, že vše na tomto světě je v pohybu. Vibruje. Kmitá. A už jste doma, že? Učivo fyziky základní školy. Všechno a všichni jsme tvořeni atomy (dnešní věda zná už i menší stavební jednotky). Tyto částečky jsou v neustálém pohybu, nikdy se nezastaví. Každá věc na světě, každý tvor má svoji specifickou vibraci způsobenou rychlostí pohybu těchto neviditelných částic. Vibrace se ještě mohou měnit podle stavu, rozpoložení, zdraví jedince. Je vědecky prokázané, že rozzlobený člověk vysílá naprosto odlišnou frekvenci než když je šťastný. Svoji stálou frekvenci neboli vlnovou délku mají tedy i barvy a jejich účinky můžeme využít pro blaho našich vibrujících a kmitajících těl, kostí, svalů a i psychiky.

 

Tisícileté základy používání barev

Pohledů na používání barev může být opět mnoho podle části světa, kde vznikly.
Indové již staletí používají colorterapii při aktivaci či stimulaci čaker (hlavních energetických center), Číňané se svým dokonale rozpracovaným systémem fungování světa (těla) a jejich známá růžice pěti elementů, která samozřejmě pojímá do svého systému i barvy, také korejský systém Su-Jok barvy využívá přímo v léčení a harmonizaci celého systému.

355-pentagram

 


Příště si povíme o barvách konkrétněji.