800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpovani ostruhy u achilovky

3.3.2020Jarmila Oujezdská

Zdravím, mám silně bolestivou ostruhu u úponu achilovky. Vzhledem k mému věku mi bylo zamítnuto ozařování. Ultrazvuková léčba nezabrala vůbec. Byla by pomoc od bolesti tejpováním?

5.3.2020Tereza Hochmanová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Jarmilo,
ostruha patní kosti vzniká přetížením úponové porce svalů a následně její přeměna v kost v zóně max. mechanického zatížení. Logicky je tedy nutno nejprve snížit napětí přetíženych svalů a tady přichází do hry možnost tejpu, kdy s jeho pomocí můžeme snížit napětí svalů plosky základní inhibiční technikou (napětí na tejpu max do 20%), kotva na kostech záprstních ( bez napětí na tejpu, v neutrální pozici nohy) a tah napináme směrem patě. Dále se nabízí fasciální korekce k uvolnění povázky na plosce, či můžeme např. korigovat pomoci vazivové korekce podélnou nebo příčnou klenbu(podrobněji viz kniha Terapeutické využití kinesio tapu) a zlepšit tak biomechanickou odezvu nohy při chůzi.

Nicméně vždy je výhodné takto rezistentní problém zkonsultovat s podologem nebo fyzioterapeutem, který by mohl vnést do možné příčiny trosku více světla.

S pozdravem Tereza Hochmanová Rehasport

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT