800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

TEJPOVACÍ PÁSKY A DOPLŇKY

TEMTEX MODRÁ1   TEMTEX BÉŽOVÁ   akce a výhodná balení
KINEZIO TEJPY CLASSIC   KINEZIO TEJPY TOURMALINE   AKCE A VÝHODNÁ BALENÍ
         
Temtex Kinesiology Tape Red 32   Nůžky na tejpovací pásky   e kniha E1
KINEZIO TEJPY XL   NŮŽKY NA TEJPY
  KNIHY O KINEZIO TEJPOVÁNÍ
         
e eurotape E   e MWrap Yellow E   cvičební pomůcky Thera-Band
FIXAČNÍ TEJPY MUELLER   MOLITANOVÉ PODTEJPY   CVIČEBNÍ POMŮCKY THERA-BAND
         
e tuffner E   e Biofreeze gel E   startovací sada tejpování 2
LEPIDLA A ODSTRAŇOVAČE TEJPU   GEL PROTI BOLESTI   STARTOVACÍ SADA
e cross        
CROSS TAPE        

 

 

 

Které tejpovací pásky vybrat?


Tejpovací pásky se dělí na dva druhy a to na tejpovací pásky kinesiologické a fixační z nichž každá slouží k jinému účelu.

 

Tejpovací pásky pro kinezio tejpovaní


tejpovací pásky - kinezio

Na našem eshopu je zastupuje značka Temtex, která je již mnoho let jedničkou na českém trhu. Tejpovací pásky Temtex využívají i čeští olympionici a vrcholový sportovci napříč celým sportovním spektrem. Tejpovací pásky však nevyužívají jen sportovci, ale mohou vám pomoci i s běžnými každodenními problémy pohybového aparátu, jako jsou bolesti kolen, zad a mnoho dalších. Kineziologické tejpovací pásky se aplikují na bolavou partii, na které se poté nechají několik dní, během nichž ji po celou dobu kladně ovlivňují. Videonávody jak tejpovací pásku aplikovat naleznete v sekci Jak tejpovat.

 

Fixační tejpovací pásky


tejpovací pásky fixační

Jak už název napovídá, fixační tejpovcí pásky slouží k fixaci silně namáhaných nebo poraněných kloubů nebo svalů a obvykle se aplikují jen po dobu sportovní aktivity. Fixační tejpovací páska je pevná a znemožňuje vychýlení kloubu do nežádaného směru. Při tejpování se z ní odtrhávají pruhy, které se potom jednotlivě lepí na danou partii. Pro snadné odtrhávání jsou fixační tejpovací pásky často opatřeny vroubkovaným okrajem. Návody fixačního tejpování naleznete v sekci Jak tejpovat.

 

Tejpovací pásky s turmalínem


Tejpovací páska TurmalínV našem obchodě naleznete tejpovací pásky pro kineziologické tejpování ve dvou provedeních. A to provedení Classic a Tourmaline. V podstatě se jedná o stejné tejpovací pásky, jen s tím rozdílem, že varianta Tourmaline má v lepidle najemno namletý polodrahokam turmalín, který má tišící účinek na poraněné svaly. Jedná se tak o užitečné vylepšení základní pásky v případech týkajících se svalových problémů.

 

Aby tejpovací páska na kůži vydržela co nejdéle


Terapeutický efekt tejpovací pásky spočívá v dlouhodobém působení pásky na problematickou partii. Tejpovací páska se v závislosti na druhu aplikace nechává nalepená obvykle 3 dny. Díky kvalitnímu lékařskému lepidlu by tuto dobu měla bez problémů vydržet při běžném provozu a problémem není ani sprchování nebo plavání. Stačí dodržet jen několik základních pravidel aplikace. Tejpovací pásku bychom měli lepit na suchou a odmaštěnou pokožku. K tomu stačí omytí lepené partie mýdlem. Dále je dobrá tejpovací pásku po nalepení zažehlit třením ruky, aby mezi dlaní a páskou vzniklo teplo, které plně aktivuje adhezivní vlastnosti lepidla. Užitečné je také zakulacení rohů tejpovací pásky, abychom zabránili zachycení jejích rohů o oblečení. Doporučujeme tejpovací pásku nalepit s předstihem, než začneme se sportovní aktivitou. Ideální je pásku nalepit večer před, kdy má potom čas si “sednout“.

 

JEDNOTLIVÉ PRODUKTY

Tejpovací páska TEMTEX

Temtex tejpovací páskaTejpovací páska z Jižní Korey TEMTEX Kinesiology tape. Až na 150 - 160% roztažitelná tejpovací páska TEMTEX se přikládá na bolestivý sval, nadzvedává pokožku, zmírňuje citlivost vůči bolesti, zvyšuje lymfatickou drenáž. Tejpovací páska TEMTEX je velice prodyšná a voděodolná. Nosným materiálem je 100% bavlna, obsahující speciální zdravotnické lepidlo bez přídavku léčiv.

 

 

 

 


© 2011 REHASPORT