800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpování patní ostruhy

16.9.2014Žofie

Dobrý den,
chtěla bych vědět jestli pomáhají tejpovací pásky i na patní ostruhy a jak pásky správně nalepit.Mám denně bolesti při chůzi,jsem už zoufalá.U lékaře jsem byla a žádná léčba mi nepomáhá.Děkuji za odpověď.

17.9.2014tejpovani.cz

Milá Žofie,

ostruha patni kosti vzniká přetížením úponové porce svalů a následně její přeměna v kost v zóně max. mechanického zatížení. Logicky je tedy nutno nejprve snížit napětí přetíženych svalů a tady přichází do hry možnost tejpu, kdy s jeho pomocí můžeme snížit napětí svalů plosky základní inhibiční technikou (napětí na tejpu max do 20%), kotva na kostech záprstních ( bez napětí na tejpu, v neutrální pozici nohy) a tah napináme směrem patě. Dále se nabízí fasciální korekce k uvolnění povázky na plosce, či můžeme např. korigovat pomoci vazivové korekce podélnou nebo při acute; činou klenbu(podrobněji viz kniha Terapeutické využití kinesio tapu) a zlepšit tak biomechanickou odezvu nohy při chůzi.

Nicméně vždy je výhodné takto rezistentní problém zkonsultovat s podologem, který by mohl vnést do možné příčiny trosku více světla.

Hezký den!

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT