800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Tejpování kotníků

22.3.2019Hana Ševčíková

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně tejpování kotníků a typu tejpovací pásky. Jsem po úraze (zlomeniky kotníků - na jedné noze oboustranná zlomenina kotníku, na druhé pouze vnější kotník +kost v nártu). zajímaly by mě názory/doporučení, zda nohu (po řádném ukončení rehabilitace) tejpovat/netejpovat a pokud ano, jako použít tejpovací pásku - fixační? normální? po jakou dobu? preventivně po určitou dobu? nebo jen v případě námahy či bolestí? jedná se mi o co nejrychlejší návrat do běžného života (bez sportovní zátěže). velice děkuji za rady. hš.

25.3.2019Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT

Dobrý den, Hano.

Poku jak píšte, jste RHB řádně ukončila a v kotnících nemáte omezený rozsah pohybu, ani otok, ani bolest a cítíte v běžných denních aktivitách v kotnících jistotu, není důvod tejpovat vůbec. Druh tejpu a konkrétní aplikace se vybírá až na základě nějakého nedostatku či požadavku do specifické zátěže/situace. Fixační, tedy normální tejpy se používají pouze k fixaci = znehybnění a ihned po výkonu se tejp sundává. Kinesio tapy můžete mít na sobě až 5 dní a jsou výhodné v tom, že jsou jen částečným zpevněním (nevyřazují tak z funkce svaly) a dají se použít i k redukci otoku. Takže pokud u Vás žádný ze zmíněných nedostatků (nestabilita, otok, bolest) není, tejpovat nemusíte. Pokud přeci jen, tak rozhodně doporučuji https://www.tejpovani.cz/katalog/show/75/1/kinezio-tejpy-temtex

26.3.2019Hana Ševčíková

Děkuji za doporučení. Upřímně řečeno rehabilitaci ještě zcela ukončenou nemám - takže dodatečný dotaz - může tejp nějak rehabilitaci/rekonvalescenci napomoci? sníží otok apod.? případně se do toho jako laik vůbec nepouštět, abych si neuškodila? děkuji, hezký den, hš.

29.3.2019Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT

Dobrý den,

můžete. Váš fyzioterapeut Vám tejpování jako součást komplexní fyzioterapie nenabídl? Pokud ne, tak se ho na to zeptejte... Jinak se můžete i jako laik řídit knihou: https://www.tejpovani.cz/terapeuticke-vyuziti-kinesio-tapu Jsou zde uvedeny postupy jak pro stabiliztaci kotníku, tak pro redukci otoku v akutní fázi. Jednotlivé kroky apliakce jsou rozfocené a popsané.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT