800 200 900
 
 
 Zaregistrovat se

Diskuze: Kožní reakce na tejp

13.11.2013HonzaM

DObrý den, mám po cca 14 dnech znovu tejpy na stejném místě (bursitida v rameni). Poprvé mi neudělaly žádnou reakci, ale teď to svědělo a vepředu na rameni se mi udělaly pod okrajem tejpu puchýře. Dělává tejp alergickou reakci nebo je to spíš mechanickým drážděním? Díky.

18.11.2013tejpovani.cz

Dobrý den, s tím to problémem jsme se již setkali. Kinesio tapy jsou sice hypoalergenní, ale při větší citlivosti klienta nebo při nedokonale ošetřené pokožce před aplikací, může dojít k takovéto reakci. Je také důležité, zda jste použil pokaždé stejné tejpy a jaké ... není totiž tejp jako tejp. Během aplikace samozřejmě dochází k mechanickému dráždění kůže, a proto je nutné mezi jednotlivými aplikacemi udržet rozestup 1 až 2 dny.

19.11.2013HonzaM

No byl to stejně modrý tejp na stejném místě od stejné rehabky.

Je zajímavé, že to nedělá pod celým tejpem, ale pod těma koncema, co se ustřihují. Zkusil jsem ten kraj trochu odlepit a ještě to nechat a udělaly se další puchýřky zase kousek dál tam, kde to zůstalo přilepené. Jako by to souviselo s namáháním.

Dávali mi je už 3 lidi. Prvně mi tejpy dala dr rhb někdy v říjnu. Byly žluté. 2 vedené obloukem přes rameno, aby mi to rovnalo ramena dozadu. Nosil jsem je asi týden, pak pár dní pauza, pak tahle rehabka modré. Pak asi týden pauza. Koupil jsem si béžové, ty mi dala známá rehabka. Bez problémů. Teď zas ty modré a svědění a puchýřky. Zeptám se až tam za měsíc půjdu, jestli to bylo od stejného výrobce. Kůži mi nijak předtím neošetřovali nikdy, prostě to nalepili. Souvisí to nějak - třeba jestli jsem víc nebo míň umytej nebo něčím natřenej?

Děkuju.

(PS. prosím, nedalo by se nastavit, aby mi chodilo mejlem, když mi tu někdo odpoví?)

9.12.2013HonzaM

Tak jsem se dnes dověděl, že to nejspíš nebyl stejný modrý pásek, ale nějaký zbytek jiného modrého. Tak to tejpování ještě nevzdám a zkusím to s jiným.

2.7.2014Šárka

Dobrý den, také se mi udělali puchýře. Ruku jsem měla umytou, doma jsem se sprchovala, nebyla jsem ničím namazaná. Dříve se mi to nestalo, ale je pravda, že tento tejp, pod kterým se mi to udělalo byl dost natažený aby mi držel rameno dozadu. Puchýře jsou pěkně ošklivé a nalité. Přijde mi to jako kombinace - mechanické podráždění, působící reakci.

2.7.2014ŠÁRKA

Honzo, stalo se mi to také, také když mi rovnali rameno dozadu nalepeným obloukem. Mám černé tejpy. Dočetla jsem se jinde, se že puchýře vytvoří, když je pod tejpem kůže zkrabacená. Což se při lepení oblouku může stát. Kůže je tak podrážděná a udělají se puchýře.

31.8.2016Filip

Mám stejný problém. Po sundání tejpu (fixace ramene před a po atlet. závodech, doba aplikace 5 dnů) se mi objevily puchýřky, které věrně kopírují tvar každého tejpu. Samozřejmě jsem se myl před i během aplikace tejpu.

Za jak dlouho puchýřky zmizí? Rád bych šel do bazénu a...

5.9.2016Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Filipe.

Zkuste změnit značku tejpu, bezproblémově je vnímaný Temtex kinesiology tape classic. Zakoupit muzete napriklad zde: http://www.tejpovani.cz/katalog/show/76/1/temtex-classic
Vhodné je rovněž dodržet, že po aplikaci byste s pohybovou aktivitou u které se spotíte měl počkat 30-45 min od nanesení tejpu. Mezi jednotlivými apliakcemi na stejné místo nechte alespoň 24h pauzu. V případě podráždění pokožky pauza až do vymizení iritace + je vhodné podrážděnou pokožkou mazat např. kalcivou mastí (Calcium panthothenicum) a vyhýbejte se krémům s parfemací. Stávající puchýřky by měly do 5-7 dnů zmizet.

19.3.2017Markéta

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na tejpování pupeční kýly u 3-měsíčního miminka. S tejpováním jsme začali krátce po narození a opravdu jsou vidět velké pokroky. Bohužel nyní po posledních 2 aplikacích tejpu má holčička podrážděnou kůži přímo v oblasti tejpu (zarudlou, mokrou kůži, po okrajích tejpu se dělají žluté stroupky) a tejp se sám odlepuje (vlivem kožní reakce a vlhkosti kůže pod tejpem). Aplikuje nám to rehabilitační sestra, ale tejp mám svůj z lékárny. Aplikuje jej vždy ve 2 vrstvách, 1.vrstva bez tahu a 2.vrstav s tahem. Můžu mi prosím poradit co by s tím šlo dělat? S tejpováním nechci přestat, ale nyní to nemohu vůbec nalepit. Mám zkusit změnit tejp nebo jde ještě něco? Existují nějaké sensitive či tejpy pro děti? Moc děkuji za odpověď.

25.4.2017Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Markéto.
Vyzkoušejte kinesio tejpy Temtex ve variantě classic. Tuto značku výborně snášejí i děti. Při opakování apliakce na stejné místo, pokud lepíte dlouhodobě musíte ponechat mezi každým dalším lepením alespoň 24h pauzu nebo i déle, aby si mohla kůže "odpočinout". V období pauzy kůži promažte například kémem bepanten sensiderm. Po zklidnění pokožky tejpováni opet opakujte a dodrzujte zmiňovanou pauzu.

Reagovat

    
     Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi
    


© 2011 REHASPORT