800 200 900

Zaregistrovat se

Diskuze: kotník

8.1.2018Kateřina

Dobrý den, prosím o radu. Po návštěvě ortopedie mi byla sdělena kloubní hypermobilita se zn. počínající ATC artrozy. Mimo jiné mi bylo doporučeno tejpování hlavně levého kotníku, který jsem měla již několikrát nalomený, natažené vazy, apd. Mohu v tomto případě použít tejpování kotníku - kineziotaping, nebo spíš fixační tejpování? Děkuji Vám. Kateřina

8.1.2018Kateřina

Ještě doplním, že je mi 40 let.

8.1.2018Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Kateřino.

Pokud je zmíněný kloub takto výrazně a chronicky nestabilní, je určitě vhodné tejpovat v rámci prevence dalsiho poskozeni. Nicméne berte tejpování jako doplnek celkové fyzioterapie, kde by dominantní léčba mela byt aktivní stabilizace hlezna a kolemkloubních svalů a vazů (rovnovážné polohy, později na nestabilních plochách). Tejpovat doporučuji kinesio tapem, protože není tolik pro tělo pasivní pomůckou jako fixační tejp, navíc umožňuje přirozený stereotyp chůze, což fixační tejp neumožňuje. Pokud jste z Prahy či okolí, můžete se objednat do www.rehabilitace-rehasport.cz, kde Vám s komplexním řešením zmíněného problému rádi poradíme a navrhneme optimální kombinaci technik pro kinesiotaping. S pozdravem Jitka Kobrová

10.1.2018Kateřina

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Určitě by mě správné provedení tejpování zajímalo. Na stránky se podívám. Ještě jednou díky. Kateřina

Reagovat

Vyplňujte pokud chcete informaci o odpovědi

© 2011 REHASPORT